کد خبر : ١٣٢٥١٦٣
حمله رسانه ای بی نتیجه به حزب الله لبنان در آستانه انتخابات
بیمه برتر: با نزدیک شدن به زمان برگزاری انتخابات در لبنان فشار گروه ها و رسانه های مخالف حزب الله بالا گرفته تا با آغاز عملیات روانی علیه جبهه مقاومت از فرصت این رخداد سیاسی، سو استفاده کرده و باعث ایجاد شکاف و فتنه انگیزی در امورات داخلی این کشور شوند.
به گزارش بیمه برتر:

حزب الله لبنان سازمان اسلامی، سیاسی و نظامی شیعه است که از زمان تشکیل آن در سال 1980 با الهام از نظام فکری و سیاسی حضرت امام خمینی تا به امروز همواره با انواع دسیسه و مخالفت های شدید سیاسی،نظامی ، اقتصادی و فرهنگی از سوی مخالفان خود به ویژه آمریکا و اسرائیل برای از بین بردن محبوبیت و ماهیت آن رو به رو بوده،اما همچنان از وجه قابل قبولی در سطح بین المللی در کشورهای اسلامی به ویژه در لبنان برخوردار است موضوعی که این روزها و در آستانه انتخابات مجددا باعث فتنه گری دشمنان شده است.

*حمله رسانه ایی که در نطفه خاموش شد

یکی از موضوعاتی که طی چند سال اخیر دست مایه دشمنان حزب مقاوت قرار گرفته حمایت ایران از حزب الله لبنان و برجسته کردن نیاز مالی حزب مقاومت است.بزرگنمایی  این مسئله از دو جهت برای مخالفان این گروه سیاسی اسلامی اهمیت دارد .یکی وابسته و ضعیف جلوه دادن چهره مقاومت لبنان و از طرفی معرفی ایران به عنوان کشور حامی تروریست با استناد به حمایت از این گروه اسلامی است!

 

بر این اساس سه روز پیش روزنامه عکاظ وابسته به عربستان سعودی که یکی از موسسه های مطبوعات ملی این کشور است ،خبری را به نقل از منابع آگاه با عنوان درخواست بودجه 25 میلیون دلاری از سوی حزب الله لبنان از دفتر مقام معظم رهبری را منتشر و متذکر شد که این درخواست به خاطر تحت فشار بودن حزب الله در آستانه انتخابات صورت گرفته است!

 بعد از آن همین خبر را اینبار کانال اسرائیل به فارسی ، صفحه رسمی وزارت امور خارجه اسرائیل، در صفحه خود در توییتر درج کرد.


 

به دنبال نشر این  ادعا ،برخی هم در فضای مجازی با توییت این مسله خواهان آغاز یک خبر سازی  رسانه ایی شدند که با پاسخ های متفاوتی از سوی مخالفان و موافقان همراه شد.

اما  این خبر بی اساس  نتوانست به صورت گسترده محافل رسانه ایی را وادار به واکنش کند و خیلی زود  این مطلب از صفحه رسمی اسرائیل به فارسی حذف شد.

با حذف این خبر از صفحه رسمی وزارت امور خارجه اسراییل این طور به نظر می آید که بانیان انتشار این خبر غیر واقعی و دروغ خود نیز به صحت گفته هایشان اطینان نداشته اند!

 

*انتخابات پارلمانی لبنان یک جنگ سیاسی است

انتخابات بیست و دومین مجلس لبنان در ماه مارس 2022 در حالی برگزار خواهد شد که به گفته حزب الله  و به نقل از خبرگزاری صدا و سیما مهمترین انتخابات پارلمانی لبنان در 30 سال گذشته است به طوریکه از ان نه به عنوان یک انتخابات، که یک جنگ سیاسی یاد می شود. به اعتقاد تحلیلگران سیاسی یکی از دلایل اهمیت این دوره از انتخابات اختصاص 72 کرسی نزدیک به حزب الله در مقابل 48 کرسی مخالف حزب الله در پارلمان است که خبرگزاری ملی لبنان آن را به نقل از وزیر کشورش آورده است.

مخالفان حزب الله در انتخابات پارلمانی به این نتیجه رسیده اند که صرفا باید برای حفظ قدرت خود  وارد این انتخابات شوند و نمی توانند اکثریت پارلمان را از مقاومت و متحدانش بگیرند.

شیخ نعیم معاون دبیر کل حزب الله نیز با اشاره به تمایز این انتخابات از مداخلات بی سابقه سفارتخانه ها ی خارجی ابراز نارضایتی کرده و هدف گروه های مخالف و این اقدام سفارتخانه ها را مقابله با مقاومت و ایجاد درگیری های داخلی دانست. این مقام حزب الله تاکید کرد دشمنان میخواهند کشور را وارد شکاف و اختلاف داخلی کنند در حالی که هدف ما از انتخابات نجات کشور است اما دشمنان از این اتفاق برای ضربه زدن به مقاومت استفاده می کنند.

 

*محبوبیت حزب الله در عملکردهای اجرایی در لبنان

بر اساس پژوهش های انجمن مطالعات جهان اسلام،حزب الله در همه سالهای حضور خود در دستگاه های اجرایی لبنان بدون اینکه دنبال قدرت باشد ثابت کرده که قوی ترین و شایسته ترین حزب برای اجرای قوانین و مدیریت کار وزارتخانه ها است. که نمونه بارز آن عملکرد موفقیت آمیز وزارت بهداشت وابسته به حزب الله در زمان شیوع کرونا و تامیین سوخت برای این کشور بوده است. به همین علت آمریکا و متحدان آن در منطقه بعد از شکست برنامه های خود در برابر حزب الله به دنبال راه کارهایی برای تضعیف چهره مقاومت به هر روشی هستند اما با وجود بکارگیری دشمنان از تمام ظرفیت های خود به ویژه در حوزه رسانه ای اما همچنان شاهد محبوبیت روزانه این حزب شیعه در میان مردم هستیم.

برچسب ها
‍‍‍
چاپ خبر چاپ خبر
ارسال به دیگران ارسال به دیگران
نظرات
نام و نام خانوادگی :
ایمیل :
نظر :
آخرین اخبار