کد خبر : 1142749
گام بلند «بانک تجارت» در امدادرسانی به سیل زدگان کشور
بیمه برتر: در نخستین روزهای سال 98 شاهد وقوع بحرانی جدی در کشور بودیم بطوریکه بسیاری از استان‌ها و شهرستان‌های کشور درگیر سیل و متحمل خسارت‌های فراوانی شدند. در این میان بانک تجارت برای کاستن اثرات این بحران همگام با دولت و ملت گامی بلند در مسیر امدادرسانی به سیل‌زدگان کشور برداشت.
به گزارش پایگاه خبری و تخصصی بیمه برتر: تعدادی از استان‌های کشورمان از همان روزهای آغازین سال درگیر سیل شدند و این اتفاق تلخ علاوه بر اینکه تلفات جانی بر جای گذاشت، خسارت مالی سنگینی نیز به کشور وارد کرد؛ بطوریکه یک هزار شهر، روستا و جاده‌های کوهستانی درگیر سیل شدند.

 

 

یکی از نهاد‌ها و ارگان‌هایی که توجه ویژه ای به این مهم داشت «بانک‌تجارت» بود که با پیش‌بینی برنامه‌های مختلف سعی در رفع و جبران خسارت وارد شده به آسیب‌دیدگان از سیل و بهبود شرایط آنان داشت.

 

«بانک تجارت» در راستای ایفای مسئولیت اجتماعی برای کمک به هموطنان آسیب‌دیده اقدامات مختلفی انجام داد که از جمله آنها جمع‌آوری کمک‌های نقدی بوده است.این بانک، با معرفی شماره حساب هلال‌احمر در خودپردازهای بانک‌تجارت، پورتال داخلی بانک، وبسایت، اینترنت بانک، تلویزیون‌های شهری و تلویزیون‌های سایبرنیوز در 1400 شعبه خود، توانست بالغ بر 75 میلیاردریال کمک‌های نقدی هموطنان را تا آخر اردیبهشت ماه 98 جمع‌آوری کند.

کمپین تبلیغاتی و اطلاع‌رسانی معرفی شماره حساب هلال‌احمر در صفحات اجتماعی بانک و رسانه‌های مجازی از ابتدای وقوع سیل در استان گلستان و توزیع در کانال‌های اجتماعی انجام شد که نزدیک به پنج‌میلیون بازدید داشت.

WhatsApp Image 2019-06-18 at 3.19.58 PM

اعلام شماره کارت 5859837000088225 برای جمع‌سپاری کمک‌های مردمی از طریق واریز کارت به کارت در درگاه‌های بانک، تخصیص مبلغ 5 میلیاردریال از محل صرفه‌جویی بودجه تبلیغات بانک تجارت به حمایت از هموطنان آسیب‌دیده از طریق واریز به حساب 99999 هلال‌احمر ایران و اعلام آمادگی برای اعطای تسهیلات به افراد واجد شرایط معرفی شده از سوی بانک مرکزی ج.ا.ا با لحاظ پرداختی‌های انجام شده را می‌توان از دیگر اقدامات انجام شده این بانک برای امدادرسانی به سیل‌زدگان برشمرد.

 

در همین راستا مبلغ 30میلیارد‌ ریال از محل کمک‌های جمع‌آوری شده همکاران  برای ساخت 3 مدرسه در استان‌های گلستان، لرستان و خوزستان تخصیص یافت.

 

تخصیص مبلغ 20 میلیارد ریال از محل منابع پنج درصد از دو درصد حساب‌های پس‌انداز قرض‌الحسنه، برای ساخت دو مدرسه در استان‌های لرستان و خوزستان و همچنین صدور بخشنامه با موضوع امکان کمک پرسنل بانک‌تجارت بر مبنای حقوق روزانه (به تعداد دلخواه) و یا بازخرید حداکثر ۵ روز مرخصی استحقاقی از دیگر اقدامات صورت گرفته در این بانک بوده است . 

 

مجموع کمک‌های پرسنل بانک تجارت از محل اهدای حقوق یا بازخرید مرخصی خود به نفع سیل‌زدگان به 38 میلیارد ریال بالغ شد.

افتتاح شماره حساب داخلی به منظور تجمیع کمک‌های نقدی پرسنل شاغل و بازنشسته زیرنظر هیات امنای صندوق کمک به آسیب‌دیدگان حوادث غیرمترقبه در بانک، رسیدگی فوری بیمه تجارت‌نو در مناطق آسیب‌ دیده از سیل از روز 29 اسفند 1397 تاکنون و پرداخت خسارت بیمه‌گذاران در محل و نیز همیاری با برخی آسیب‌دیدگان که از پوشش بیمه‌ای مناسب برخوردار نبودند در لیست کمک‌رسانی‌ها توسط این سازمان جای گرفت.

 

در این میان شاهد پویش خودجوش کارکنان بانک تجارت در ایام تعطیلات و اهدای سریع مبالغ نقدی به استان‌های گلستان، لرستان و خوزستان به منظور تهیه غذای گرم، مکاتبه با شرکت های زیرمجموعه به منظور تجمیع کمک های نقدی به هموطنان آسیب دیده از سیل جمع آوری کمک های غیرنقدی فراخوان عمومی بسیج بانک تجارت به صورت مستمر در تهران و مدیریت های شعب استان ها مبنی بر جمع آوری کمک های غیر نقدی که توسط 3 دستگاه خاور به استان های لرستان و خوزستان ارسال شد، بودیم .

 

گفتنی است، اقدامات شرکت بیمه تجارت‌نو که از شرکت های زیرمجموعه بانک تجارت است در خصوص کمک رسانی به هموطنان سیل زده ستودنی  است که از سوی فتاح رییس کمیته امداد امام خمینی نیز مورد تقدیر قرار گرفت.


منبع:شمانیوز

 

‍‍‍
چاپ خبر چاپ خبر
ارسال به دیگران ارسال به دیگران
نظرات
نام و نام خانوادگی :
ایمیل :
نظر :
آخرین اخبار